Обслуговування гаражних воріт, ремонт та гарантія

Секційні гаражні ворота це досить складна інженерна система основне завдання якої — працювати день за днем протягом багатьох років. Надійність, безвідмовність та захист є основними вимогами до гаражних воріт як від користувачів, так і від нас — монтажної організації. Декілька простих порад, яких варто дотримуватися для збереження гарантії та багаторічної роботи.

1. Дуже часто монтаж воріт на об’єкті відбувається задовго до закінчення ремонтних або будівельних робіт. Тому власники нових воріт часто-густо не поспішають знімати з панелей захисну плівку, в якій ворота приїжджають з заводу. Це помилка, яка може позбавити Вас гарантії на ворота. Річ в тому, що клейовий шар, на якому тримається захисна плівка, виготовлений з багатокомпонентних розчинів, які змінюють свої властивості при тривалому перебуванні на свіжому повітрі, і особливо під дією сонячного проміння. Найменша неприємність, яка Вас може чекати — на ворота назавжди відіб’ються написи з захисної плівки. По цих написах всі сусіди зможуть дізнатись, хто виробник ваших воріт. А найгірше, що загрожує воротам — пошкодження фарби на панелях, виникнення пухирів, відшарування фарби та іржавіння панелей. В нашій практиці вже були випадки, коли завод відмовляв в гарантійній заміні пошкоджених панелей, оскільки експертиза показала, що плівка не була вчасно демонтована.
Знімайте плівку протягом 2-4 тижнів після монтажу воріт.

 

2. Періодичне регламентоване технічне обслуговування воріт. Нехтувати профілактикою є помилка. Недарма всі виробники в паспорті до воріт, в розділі про гарантійні зобов’язання наголошують, що обов’язком клієнта є проведення профілактичного обслуговування раз на рік. Ви можете провести його самостійно, але тоді в разі виникнення випадку, який підпадає під гарантію, Вам доведеться спілкуватись з продавцем воріт і доводити, що обслуговування не тільки відбувалось, але й було кваліфікованим. Якщо для обслуговування воріт протягом гарантійного періоду Ви запросите монтажників, які продали і встановлювали ворота, то в паспорті робиться відмітка. І після цього всі позаштатні ситуації будуть турботою продавця. Продавець буде узгоджувати з заводом всі деталі та умови гарантійного обслуговування.
Завжди робіть профілактику воріт раз на рік силами монтажної організації. Протягом всього періоду експлуатації.

 

3. Експлуатація воріт щодня. Експлуатація повинна відбуватись в межах допустимих характеристик. Використовувати ворота, їх елементи або автоматику не за призначенням є помилка. Кожен виробник вказує в паспорті на ворота та автоматику граничні характеристики, за яких експлуатація відбувається без шкоди для виробу та людей. Зазвичай ці характеристики вказані мовою цифр та термінів, але перекласти їх на зрозумілу мову не дуже складно. У автоматики вказується характеристика електричного струму, яким вона має живитися і граничні розміри воріт, для яких дана модель призначена. Не варто сподіватись, що автоматика буде творити дива і тягати заважкі ворота. Швидше за все автоматика просто вийде з ладу. Для воріт вказуються умови експлуатації. Їх треба дотримуватись. Наприклад, для промислових об’єктів краще використовувати промислові ворота, а не звичайні гаражні. Певні елементи промислових воріт відрізняються як конструкцією, так і матеріалами, з яких вони виготовлені.
Користуйтесь воротами свідомо і в межах здорового глузду. Вони прослужать Вам довго.

 

4. Аварії. Намагатись заїхати в закриті ворота є помилка. Так само як і перевіряти, хто швидше: Ваше авто, чи автоматика, яка відкриває ворота. Але аварії все одно трапляються, навіть якщо Ви цього не хотіли. Наприклад, зверніть увагу, що у відкритому стані нижня панель воріт все одно знаходиться в отворі проїзду. Таким чином отвір фактично робиться нижчим на 10-15 см. Це треба враховувати, якщо у Вас бус, вантажний автомобіль, чи автобус. Але при потребі можна налаштувати автоматику так, щоб вона відкривала ворота на повну висоту. Попередьте про це монтажників.
Старайтесь не пошкодити ворота. Знижуйте швидкість та пильнуйте.

 

Фірма “Віконд” виконує повний спектр робіт по секційних воротах. Гарантійне, профілактичне та аварійне обслуговування до Ваших послуг. Узгодження всіх питань з постачальниками, ремонт та заміна вузлів і механізмів, налаштування та регулювання.