Сьогодні багато розмов точиться навколо не нового, але мало кому відомого ПРОВІТРЮВАЧА. Спробуємо розставити крапки над “і”…

1 . Беззаперечний комфорт

Погодьтеся, свіже повітря у вашому домі повинне бути ЦІЛОДОБОВО! Багато продавців вікон наголошують на тому, що мікровентиляція вирішує всі проблеми з провітрюванням. Це справді так з ПРОВІТРЮВАННЯМ, але не з вентиляцією, адже система вентиляції в наших будинках здебільшого гравітаційна, що по-простому означає, що згідно із санітарними нормами і для створення здорового мікроклімату відпрацьоване повітря повинне видалятися з приміщення свіжим повітрям, яке надходить з вулиці ПОСТІЙНО. Зверніть увагу: щогодини і щохвилини, і щодня, і щороку… Щоб з нашою мікровентиляцією досягти такого ефекту, не зачиняйте вікно ніколи або постійно його відчиняйте.

2. Зручний

З власного досвіду скажу: днями запитав у дружини, коли ми востаннє відчиняли вікно на провітрювання (кінець зими). Як виявилося, це було минулого року в жовтні. Отож робимо висновок: не досить зручно вікно постійно відчиняти і зачиняти, зручніше – не чіпати.

3. Життєво необхідний

Свіже повітря є життєво необхідним для нашого організму, й неважливо де – в квартирі чи будинку, в кабінеті чи в кафе, в школі чи дитсадку. Свіже повітря повинне бути скрізь

4. Контрольована кількість повітря

Повітря повинне бути скрізь і в кожному окремому випадку в достатній кількості. Так як приміщення бувають різні й з різними віконними конструкціями, то кількість необхідного повітря розраховується для кожного випадку по-різному. Але на відміну від мікровентиляції чи провітрювання, встановивши вентиляційний пристрій, ви зможете максимально комфортно подати необхідну кількість повітря з найменшими втратами тепла в кожному окремому випадку.

5. Економія ваших коштів і вашого тепла

Згідно з останніми дослідженнями, повітря через клапан провітрювання подається в підстельний простір, де за рахунок власне конвекційних потоків від радіаторів опалення прогрівається й змішується з теплим повітрям у кімнаті, що, в свою чергу, краще впливає на підігрів склопакета рухомими масами теплого повітря і знижує ймовірність виникнення конденсату та збереження тепла вашої оселі, а холодне повітря, яке б спускалося по периметру відкритого вікна під час провітрювання кімнати чи режиму мікровентиляції, не омиває радіатори (особливо це стосується радіаторів з термостатичними клапанами) і не призводить до зайвих витрат теплової енергії. При цьому клапан зайвих джерел енергії не потребує. Використовується лише енергія природи!

6. Збереження шумозахисної функції вікна

Важко не погодитися, що зачинене вікно — це зачинене вікно з усіма перевагами. І не важливо, чи це вікно з виглядом на трасу, чи у двір “спального району”. Приміром, я не чую, що рано-вранці працює двірник у нашому подвір’ї – а вона і лід рубає, і замітає, і доріжки піском посипає, – адже вікно зачинене. І таких випадків безліч – дитячий садок, тиха година… і маленький тракторець, ну зовсім не дитяча тема…

7. Турбота про тих, хто тобі не байдужий

І знову з особистого досвіду. Чи може мені хтось впевнено сказати, скільки разів вихователь в дитсадку чи викладач у школі, технікумі або інституті за перших 4 год. навчання провітрював приміщення. Часто чую: в садочку діти хворіють, так кашляють. А тепер згадаємо принцип вентиляції приміщень дитсадків чи шкіл і подумаємо: куди ж подітися тим бактеріям у закритому герметичними вікнами приміщенні? Встановивши клапан, нічого робити не потрібно!!! Справна вентиляція приміщення — запорука здорового мікроклімату, і більшість повітряно-крапельних бактерій чудово видаляються у справно працюючий вентканал. Не знаю, чи це збіг обставин, але після встановлення клапана у групі моєї дитини діти почали менше хворіти. Потурбуйтеся про своїх дітей, адже вони найкраще, що є у нас.

8. Здоров’я

На роботі або вдома – чи комфортно вам провітрювати приміщення? Більшість скаже: ох, ці протяги, ці хвороби… Саме протяги є небезпечними для нашого здоров’я. У квартирах з підвищеною температурою радіаторів і в комплексі з панічним страхом протягів проблема досить актуальна, адже при відсутності нормального повітрообміну і пересушеного повітря піднімається пил, в якому міститься безліч шкідливих мікроорганізмів, які можуть спровокувати алергію та ін.

9. Безпека

Значну увагу при виборі вікна звертають на матеріал профілю, склопакет щоб був теплий, на шумоізоляцію, фурнітуру, протизломні цапфи. Але мало хто підкаже про такий нюанс при виборі вікна, як здавання квартири чи об’єктів під пульт ВДСО, де в договорах прописують, що в квартирі вікна мусять бути зачиненими А в разі проникнення злодіїв на об’єкт і доказу факту незачинених вікон відповідальність – розумієте чия. Безпека від чадного газу, адже для спалювання 1 куб. м газу необхідно 10 л повітря ззовні. Де ж тому повітрю вночі при мінус 20 градусів взятися, вікна ж зачинені! Ось і отримуємо ефект зворотної тяги. У квартирі вакуум повітря підбирається з вентканалів, які б мали працювати на видалення продуктів згорання, і як результат — черговий нещасний випадок.

10. Відповідність вікон нормативним документам

Купуючи вікно, кожен хоче отримати сертифікат на продукцію, гарантію на монтаж та післягарантійне обслуговування, але не кожен цікавиться, чи буде вікно відповідати вимогам нормативних документів України. Так-от використання провітрювачів прописано в Правилах безпеки систем газопостачання України, ДБН В.2.2-15-2005 на заміну СНиП 2.08.01-89 та ДБН 79-92 “Житлові будинки. Основні положення”, ДБН В.2.2-18:2007 “Заклади соціального захисту населення”, ДБН В.2.2-20:2008 “Готелі”, внесено в проект ДБН В.2.6ХХ:201Х “Будівельна акустика”. Провітрювачі Titon та Ventair”, засвідчено технічним свідоцтвом придатності будівельних виробів для застосування за №217 від 08.10.12 Міністерством регіонального розвитку, будiвництва та житлово-комунального господарства України.

Багаторічний досвід — безперечна якість

Підсумуємо все вище сказане. Провітрювачі перевірених виробників мають перевірену досвідом якість. Встановивши максимально якісне вікно, ви отримаєте максимальний комфорт і зручність у користуванні, притік контрольованого та необхідного для життя повітря з економією ваших коштів і збереженням тепла, із забезпеченням шумоізоляції та безпеки, турботою про ближніх, поліпшенням здоров’я та самопочуття.

Стереотип “Металопластикові вікна не дихають” — ЗРУЙНОВАНО!!!

Андрій Сис