Тлумачення термінів і визначень

Абсорбент – речовина, здатна поглинати деякі інші речовини з рідкого або газоподібного середовища , з якою воно знаходиться в контакті.

Адгезія (прилипання ) – зв’язок між наведеними в контакт різнорідними поверхнями , що виникає як результат дії міжмолекулярних сил або сил хімічної взаємодії . Поверхні « злипаються »

Адгезійна міцність – опір до відшаровування .

Алюмінієвий поріг – деталь , що встановлюється знизу П – образних коробок дверей . Стягує бічні сторони рами.

Анкерний розпірний дюбель – кріпильний елемент, що використовується для кріплення конструкції в отворі

Аргон ( Аr ) – інертний газ , що закачується в склопакет при виготовленні , для поліпшення теплоізоляції.

Армування – підсилює сталевий вкладиш , що знаходиться в основній камері ПВХ- профілю , необхідний для додання міцності віконної (дверної ) конструкції.

Армоване скло – це скло з металевою сіткою. Використовується як пожежостійке скло , що утворить перешкоду диму і гарячим газам , може тріснути , але арматура утримає скло на місці

Артикул профілю – буквено- цифрове позначення конкретної конструкції профілю , що входить у профільну систему , яке встановлюється в технічній документації.

Архітектурний малюнок віконного блоку – фронтальний вид віконного блоку , що визначає конфігурацію і пропорції його габаритних розмірів і полів скління

Базова ( вирівнюча ) підкладка – підкладка для вирівнювання скосів фальца і встановлюється під опорними і дистанційними підкладками .

Балконний дверний блок – світлопрозора конструкція , призначена для забезпечення сполучення внутрішнього приміщення з балконом ( лоджією ) , природного освітлення приміщення і захисту від атмосферних і шумових впливів.Балконний дверний блок складається зі збірних одиниць : коробки , дверного полотна і , в окремих випадках , фрамуги. Варіанти відкривання стулок:

навстіж – стулки ( полотна) повертаються навколо вертикальної осі ;
підвісне – стулки повертаються навколо верхньої горизонтальної осі;
відкидне – стулки повертаються навколо нижньої горизонтальної осі;
поворотно -відкидне – стулки ( полотна) повертаються навколо вертикальної і горизонтальної нижньої осі ;
середньоповоротні – стулки повертаються навколо середньої вертикальної або середньої горизонтальної осі ;
розсувне – стулки ( полотна) переміщуються в горизонтальному напрямку ;
підйомне – стулки переміщуються у вертикальному положенні;
комбіноване – поєднання різних видів відкривання в одному виробі.

Вентиляція – повітрообмін в приміщенні.

Вилатерм – спінений поліетиленовий утеплювач у вигляді трубки , який служить для утеплення монтажного шва.

Вітражні світлопрозорі конструкції (будівельні вітражі ) – великогабаритні , як правило , з великою к-тю конструкції з рамкових елементів зі світлопрозорим заповненням , встановлювані в стінові прорізи будівель шляхом кріплення профілів коробки ( рами) безпосередньо до укосу отвору (на відміну від навісних світлопрозорих фасадних конструкцій).

Зовнішня лицьова стінка профілю – стінка профілю , яку видно в змонтованому і закритому віконному або дверному блоці.

Зовнішнє не лицьова стінка профілю – зовнішня стінка профілю , яка не видно в змонтованому і закритому віконному або дверному блоці.

Зовнішнє ущільнення – система ущільнення рами і стулки , що має два контури ущільнення , один з яких встановлений в наплаву рами , а інший в наплаву стулки.

Внутрішня стінка профілю – стінка ( перегородка ) профілю , розташована всередині простору , обмеженого зовнішніми стінками профілю.

Водозливним отвір – отвір в рамі , стулці , імпості для забезпечення функції водовідведення.

Водовідвідні канали – канали , профрезерований в ПВХ профілях для виведення назовні вікна конденсату і води , яка скуплюється в фальцевих зонах рами і стулки.

Водопроникність – властивість конструкції пропускати дощову воду при певній ( критичній) різниці тиску повітря на її зовнішніх і внутрішніх поверхнях .

Повітропроникність – властивість конструкції віконного блока пропускати повітря в закритому стані за наявності різниці тиску повітря на його зовнішніх і внутрішніх поверхнях.

Висота профілю – найбільший розмір поперечного перерізу профілю в напрямку , перпендикулярному ширині профілю.

Газонаповнення – заповнення простору між стеклами в склопакеті різними видами газів для додання склопакету підвищених теплофізичних і звукоізоляційних властивостей.

Головний профіль – профіль , який виконує міцнісну функцію в якості складової частини віконних , балконних і дверних конструкцій (профілі коробок , стулок , імпостів і , в окремих випадках , штульпові , з’єднувальні та розширювальні профілі ) .
Герметизація зовнішнього отвору – облаштування зовнішнього шару монтажного шва.

Гнучка профілю – технологія згинання ПВХ- профілю при виготовленні аркових конструкцій.

Гнучка анкерна пластина ( клаймер ) – кріпильна деталь , що служить для закріплення віконної конструкції до стінового прорізу .

Глухе вікно ( стулка ) – вікно , яке не має відкривання. Склопакет ( скло) монтується в профіль рами.

Слупик ( середник ) – середній брусок віконного плетіння .

Горбильки – профілі , призначені для членування полів скління стулок.

Гребінка ( обмежувач відкриття поворотної стулки ) – деталь фурнітури , яка фіксує відкриту стулку в заданому положенні для регульованого провітрювання.

Дверний профіль – ПВХ – прфіля для виготовлення дверних стулок. Відрізняється від віконного профілю великими розмірами перетину.

Двокамерний склопакет – об’ємний виріб , що складається з 3 -х стекол і 2 -х повітряних камер.

Двухполозная рама – рама розсувний конструкції з «холодного » алюмінієвого профілю.

Декоративний козирок ( капельник ) – накладка одягається на водозливним отвір з зовнішньої лицьової сторони профілю.

Декоративні накладки (несправжні горбильки ) – накладні декоративні профілі, які наклеюють на скло або склопакет з внутрішньої і зовнішньої сторони і які створюють несправжнє переплетіння (фальш -плетіння ) .

Демонтаж – видалення віконного ( дверного ) блока з стінового поема .

Демонтаж з збереженням – видалення віконного ( дверного ) блока з стінового прорізу без пошкоджень , із збереженням конструктивних і функціональних особливостей .

«Дитячий замок» – деталь фурнітури , що встановлюється в наплав нижнього профілю поворотно -відкидний стулки , блокуючий відкривання поворотного режиму.

Деформаційна стійкість монтажного шва – здатність монтажного шва зберігати задані характеристики при зміні лінійних розмірів монтажного зазору в результаті різних експлуатаційних впливів.

Дистанційна підкладка – підкладка , що забезпечує номінальні розміри зазору між кромкою склопакета і фальцем стулки.

Дистанційна рамка ( спейсор ) – перфорована алюмінієва рамка , що розділяє скла в склопакеті .

Добірний профіль – профіль , який не виконує міцнісних функцію в якості складової частини віконних , балконних і дверних конструкцій ( сполучні , розширювальні і штульпові профілі , штапики , відливи , наличники , декоративні накладки , деталі декоративних плетінь і ін.)

Доводчик – механізм , службовець для автоматичного закривання дверей .

Довговічність профілів – характеристика ( параметр) профілів , визначає їх здатність зберігати експлуатаційні властивості протягом заданого терміну , яка підтверджена результатами лабораторних випробувань і виражена в умовних роках експлуатації ( терміну служби ) .

Дормас – відстань від фальца стулки до центру отвори під ручку.

Зацеп – рухливий елемент пристрою , що входить до запірну ( відповідну) планку при закриванні стулки ( полотна) і забезпечує прилягання стулки ( полотна) до коробки і її (його) фіксацію.

Звукоізоляція – послаблення звукових коливань при передачі через огорожу. На звукоізоляцію вікна впливають: кількість і товщина стекол , ширина повітряних камер між ними , кількість камер у профілі, щільність притвору стулок.

Звукоізоляція віконного блоку ( Ртран , дБА) – величина, що служить для оцінки зниження віконним блоком повітряного шуму потоку міського транспорту.

Зимовий сад , зенітний ліхтар – окремо розташовані або примикають до зовнішніх огороджувальних конструкцій ( покрівлі ) просторовий світлопрозорі конструкції.

Імпост – середній брусок коробки , що слугує для притвору стулок і навішування стулок у тристулкових (і більше) вікнах.

Камера – порожнина профілю , утворена його стінками. Камери розташовують послідовно по ширині профілю. Камера може складатися з ряду подкамер , розділених перегородками , як правило , за її висоті.

Козирок – плоский або фігурний профіль з оцинкованої сталі або алюмінію , встановлюваний до плити перекриття при склінні балконів і лоджій для здійснення відтоку води від конструкції.

Камера склопакета – простір у склопакеті між стеклами , заповнене висушеним повітрям або інертним газом.

Клімат- інженірінг – комплекс заходів щодо вивчення мікроклімату всередині приміщення і підбору оптимального рішення з скління приміщення.

Комбінація профілів – вузли з’єднання сполучених профілів ( наприклад , профіль коробки – профіль стулки зі штапиком ) , що визначають основні технічні параметри профільної системи .

Конденсат – поява вологи на поверхні предметів при певному поєднанні температури і вологості на вулиці і в приміщенні.

Коробка – збірна одиниця віконного або дверного блоку рамкової конструкції , призначена для навішування стулок або полотен , яку нерухомо закріплюють до стінок віконного або дверного отвору.

Коефіцієнт теплопровідності – показує кількість тепла, що проходить через 1 кв.м. конструкції за різниці температур в один градус за шкалою Кельвіна . Чим менше значення k , тим менше теплопередача через конструкцію.

К- скло – (скло з твердим селективним покриттям , енергозберігаюче скло , низькоемісійне скло). Скло з нанесеним на його поверхню оксидів металів , в результаті чого підвищується відображення довгохвильових (теплових ) променів і тим самим поліпшуються теплозберігаючі властивості стекол і склопакетів.

« Крайовий ефект» у склопакета – утворення конденсату по периметру склопакета.

Критичні і значні дефекти – втрата експлуатаційних характеристик , не усуваються без заміни частини виробу

Кронштейн – металева куточок під підвіконня.

Ламінування – нанесення на профіль плівки для додання кольору .

Малозначні дефекти – усуваються дефекти

Маркування – нанесення на виріб даних про виробника, склад, дату виготовлення ..

Мікроліфт – деталь фурнітури , яка створює додаткову опору для стулки. Працює не тільки в закритому положенні стулки , але і в положенні відкидання.

Монтажний зазор – простір між поверхнею стінового прорізу і коробкою віконного ( дверного ) блока .

Монтажний шов – елемент вузла примикання , що вдає із себе комбінацію з різних ізоляційних матеріалів , використовуваних для заповнення монтажного зазору і володіють заданими характеристиками.

Морозостійкий профіль – профіль , призначений для застосування в районах з середньою місячною температурою повітря у січні нижче мінус 20 ° С ( контрольне навантаження при випробуваннях на довговічність – мінус 55 ° С).

Молекулярне сито – гранули всередині спейсора , службовці для вбирання конденсату.

Монтаж – установка світлопрозорих конструкцій в стінові прорізи

Монтажна піна – аерозольний поліуретановий пінний утеплювач.

Натискний гарнітур – комплект накладок з ручками. Призначений для використання у вхідних дверях спільно з різними типами замків.

Наличник – дерев’яна ( пластикова) профільована рамка , що обрамляє дверний або віконний отвір.

Напрямна ( набіжної ) прокладка – забезпечує фіксацію зазору між нижнім профілем стулки і коробки.

Нащильник – профільна деталь , яка служить для захисту монтажної піни.

Низькоемісійне скло – енергозберігаюче скло (К- скло , I -скло) , призначене для зниження втрат тепла.

Місток холоду – це локальні області будівельних елементів в оболонці будівлі, в яких спостерігається підвищена втрата тепла.

Наплав – виступ у вузлі притвору , утворений виступаючою частиною коробки ( стулки ) і перекриває стулку ( коробку ) на величину розміру в притворі під наплавом .

Ножиці – механізм рухомого зв’язку пристрою , що забезпечує відкидання стулки на певний кут і її фіксацію в заданому положенні.
Облицювальні профілі – профілі для обробки віконних укосів ( куточки , наличники , нащільники і т.д.). Облицювальні профілі можуть утворювати різні системи .

Обсади ( окосячка ) – дерев’яний короб , встановлюваний у віконний отвір , який перешкоджає горизонтальному зсуву колод у віконному отворі і при цьому не заважає усадці зрубу.

Обсадна коробка – основне призначення даної конструкції – міцне кріплення вікон і дверей в отворі , в будинку складеному з бруса або зрубу , із збереженням незалежності всіх віконних і дверних конструкції від переданих навантажень несучих стін , запобігає горизонтальне зміщення бруса або зрубу , і служить протиусадковим коробом .

Однокамерний склопакет – об’ємний виріб , що складається з 2 -х стекол і 1 – ї повітряної камери.

Відповідна планка – деталь фурнітури , під яку заходить зацеп , забезпечуючи притиск стулки до рами.

Укіс – плоский пластиковий профіль , використовуваний для декоративного оздоблення бічних і верхньої поверхонь віконного отвору з боку приміщення .

Вікно – елемент стінової або покрівельної конструкції , призначений для сполучення внутрішніх приміщень з навколишнім середовищем , природного освітлення приміщень , їх вентиляції , захисту від атмосферних , шумових впливів і який складається з віконного прорізу з косяками , віконного блока, системи ущільнення монтажних швів , підвіконної дошки , деталей зливу і облицювань.

Вікно навстіж – стулки ( полотна) повертаються навколо вертикальної осі.

Віконний блок – світлопрозора конструкція , призначена для природного освітлення приміщення , його вентиляції і захисту від атмосферних і шумових впливів.
Віконний блок складається зі збірних одиниць : коробки і стулкових елементів , вбудованих систем провітрювання і може включати в себе ряд додаткових елементів : жалюзі , віконниці та ін

Віконний палітурка – конструкція, що складається з брусків стулки , призначена для членування поля скління з метою її зміцнення або декоративного оформлення.

Віконний отвір – отвір в стіні ( покрівлі ) для монтажу одного або декількох віконних блоків , конструкція якого передбачає також встановлення монтажного ущільнення, косяків , зливів , підвіконної дошки.

Опорна підкладка – підкладка , яка забезпечує перенесення ваги склопакета на конструкцію виробу . Встановлюється на базову ( фальцевую ) підкладку.

Основний запор – елемент фурнітури , монтуємий на стулку і призначений для установки ручки і приведення в дію запірних механізмів .

Основна камера профілю – камера, призначена для установки підсилювального вкладиша .

Відхилення від прямолінійності – відхилення поздовжньої осі або будь кромки профілю від прямої лінії .

Відливи – профілі , що встановлюються із зовнішнього боку , призначені для відводу води від віконної конструкції.

Укіс (внутрішній) – поверхня віконного або дверного отвору шириною від внутрішньої лицьової поверхні коробки профілю до площини внутрішньої поверхні стіни.

Відносна вологість повітря показує виражену у відсотках частку , яку складає щільність пари, що міститься в даний момент в повітрі , від щільності насиченої пари для цієї ж температури.

Офісна перегородка – конструкція , що розділяє приміщення на частини.

Паз – виїмка в профілі , призначена для установки яких-небудь деталей і елементів.

ПВХ (полівінілхлорид) – синтетичний полімер , який виробляється з натуральних матеріалів. ПВХ на 43 % складається з етилену – продукту нафтохімії , і на 57 % із зв’язаного хлору , одержуваного з повареної солі.

ПВХ- суміш – ПВХ з додаванням наповнювачів і стабілізаторів , що впливають на властивості пластика.

Пошкодження , дефекти – раковини , здуття , тріщини , ризики і подряпини на будь-якій поверхні , а також розшарування в області поперечного перерізу профілю .

Підвіконня – це деталь нижній частині внутрішнього обрамлення віконного отвору

Підставочний профіль – ставитися до групи добірних профілів , що встановлюється в нижній профіль коробки , і служить для кріплення підвіконної дошки , відливу , а так само є транспортувальним профілем.

Полотно – збірна одиниця балконного дверного блоку рамкової конструкції , що включає світлопрозоре заповнення і, як правило , нижню глуху частину , виконану у вигляді щитової або филенчатой ​​конструкції.

Поріг – це деталь нижній частині внутрішнього обрамлення дверного отвору

Праймер – сполучний склад

Притвор – місце з’єднання стулки з брусками коробки (основний притвор ) , з імпостом ( імпостний ) або із стулкою ( безімпостний , штульпової притвор ) .

Запобіжник помилкової дії – деталь фурнітури , що не дозволяє поворотно -відкидний стулці відкриватися в двох положеннях.

Провисання – перепад лицьових поверхонь в зварних кутових і Т- подібних з’єднаннях суміжних профілів коробок і стулок .

Профіль (допускається – брусок ) – мірний відрізок вироби , виробленого способом екструзії , з заданими формою і розмірами перетину.

Профільна система – набір (комплект) головних і добірних профілів , що утворюють закінчену конструктивну систему віконних ( дверних ) блоків , відображену в технічній документації на її виготовлення , монтаж та експлуатацію

Протимоскітна сітка – рамкова сітка, яка використовується при провітрюванні приміщення для захисту від комах , пуху з дерев і пилу.

Психрометр – вимірювальний інструмент для определеніяпараметров внутрішнього воздухапомещеній (температури , відносної вологості і швидкості руху повітря)

ПСУЛ – паропроникна саморасшіряющаяся ущільнювальна стрічка . Встановлюється із зовнішнього боку , між чвертю і коробкою за трьома сторонами конструкції (двом вертикалях і верхньому горизонту)

Рамкова конструкція ( елемент) віконного блока – збірна одиниця віконного блоку , що складається з брусків ( профілів ) , з’єднаних між собою з допомогою жорстких кутових зв’язків: на шипах і клеї , зварюванні , механічних зв’язках ( гвинтових , на зубчастих пластинах , шляхом опресування ) та ін

Розсувна алюмінієва конструкція – система скління балконів і лоджій , в якій стулки рухаються по горизонтальних напрямних .

Розширювальні профілі ( розширювачі ) – профілі , призначені для збільшення висоти профілю віконної (дверний ) коробки.

Регульоване провітрювання – організація вентиляції приміщень з різною кратністю повітрообміну за рахунок конструктивних рішень виробів.

Ригель – це замикаючий пристрій у вигляді металевого стержня, що висувається із замку і входить в коробку дверей .

Самовентиляція – саморегулююча вентиляція , система обмеженого повітрообміну через канали камер профілів або через вбудовані у віконні блоки саморегулюючі кліматичні клапани з метою регулювання вологості повітря в приміщенні і запобігання випаданню конденсату на внутрішніх поверхнях вікон.

Зварений кутовий з’єднувач – технологічна деталь , що замикає контур армування в дверних конструкціях. Зварюється одночасно з профілем.

Зварений шов – герметичний стик , в слідстві попереднього термічного нагріву профілю , на кутах коробки і стулки .

Светопропускність – властивість матеріалу пропускати світло.

Світлопрозоре заповнення – заповнення з прозорого листового скла або склопакета.

Світлопрозора захисна конструкція – огороджувальна конструкція, призначена для освітлення природним світлом приміщень будинків . (незважаючи на їх позірну простоту ) є досить складним інженерним пристроєм і зобов’язані бути узгоджені з усіма іншими системами життєзабезпечення будівлі – опаленням , вентиляцією , кондиціонуванням і багатьом прочім.После виникнення маси судових розглядів і скандалів у розвинених країнах були розроблені жорсткі вимоги до проектування, виготовлення і монтажу сучасних світлопрозорих конструкцій , а також до компаній і організаціям , які проводять ці роботи.

Селективне скло – скло з низькоемісійним покриттям , має низькою випромінювальною здатністю . Ці скла мають кращу теплоізолюючих здатністю .

З’єднувач імпоста – технологічна деталь для установки і кріплення імпоста в коробці або стулці.

Сонцезахисні скла – скло , здатну знижувати пропущення світлової та / або сонячний теплової енергії. Такими стеклами є , наприклад, пофарбовані у всій масі скла з кольором : проміжний між бронзовим і коричневим , сірий і зелений. А також деякі скла з покриттями

Сендвіч -панель – комбінований матеріал, що складається з двох листів пластику , між якими знаходиться утеплювач.

Силове експлуатаційне вплив на монтажний шов – вплив , що виникає від взаємних переміщень віконної коробки (рами ) і стінового прорізу при зміні лінійних розмірів від температурно- вологісних та інших впливів , а також при усадці будинків .

Сполучні профілі ( з’єднувачі) – профілі , призначені для блокування віконних і балконних дверних коробок один з одним у конструкціях, що складаються з двох і більше виробів. З’єднувачі можуть з’єднувати профілі коробок під різними кутами і підбираються з урахуванням міцнісних вимог.

Опір теплопередачі ( Ro ) – величина зворотна коефіцієнту теплопровідності. Згідно Московським міським будівельним нормам опір теплопередачі повинне бути не менше 0,55 м2 оС / Вт.

Терморозрив – поліамідна вставка 12-32 мм (Поліамід – надміцний пластик з низькою теплопровідністю ) .

Стулка , стулковий елемент – збірна одиниця віконного блоку рамкової конструкції зі світлопрозорим заповненням і поєднана з коробкою , як правило , з допомогою шарнірного або ковзного зв’язку . Невідкриваються стулка закріплюється у коробці нерухомо .

Склопакети являють собою об’ємні вироби , що складаються з двох або трьох листів скла , з’єднаних між собою по контуру за допомогою дистанційних рамок та герметиків , що утворюють герметично замкнуті камери , заповнені висушеним повітрям або іншим газом.

«Теплий алюміній» – алюмінієвий профіль, що має термоизолирующую полиамидную вставку – терморозрив . Використовується для виготовлення віконних конструкцій встановлюються в опалювальні приміщення .

Теплоізоляція (опір теплопередачі) – одна з основних функцій віконних конструкцій , що забезпечує комфортні умови всередині приміщення.

Теплокомпенсатор – технологічна деталь , яка дозволяє компенсувати лінійне розширення конструкції при температурних перепадах .

Торцева накладка ( заглушка ) – пластикова деталь , прімеяемая на підвіконнях і відливи .

Торцевий (бічний) монтажний зазор – простір між торцевою поверхнею коробки СПК і поверхнею стінового прорізу.

Теплопередача – перенесення теплоти через огороджувальну конструкцію від середовища з більш високою температурою до середовища з більш низькою температурою.

Точка роси – це така температура , при якій міститься в повітрі приміщення волога не може більше утримуватися в ньому і виділяється у формі крапель води ( конденсату ) на холодній поверхні.

Точка роси склопакета – температура повітря або газу в склопакеті , при якій знаходиться в ньому водяна пара досягає стану насичення і випадає на внутрішній поверхні скла у вигляді конденсату.

Триплекс – особливо міцне скло, що складається з декількох шарів скла , ламінованих разом зі спеціальною плівкою. При руйнуванні скла , осколки залишаються на плівці. Основне завдання триплекса – перешкоджати насильницького вторгнення і вандалізму . Рекомендується застосовувати спільно з протівовзломной фурнітурою.

Кутовий перемикач – елемент фурнітури , призначений для передачі руху механізму замикання через кут .

Вузол примикання віконного блоку до стінового прорізу – конструктивна система , що забезпечує сполучення стінового віконного прорізу ( у тому числі елементів зовнішнього та внутрішнього укосів ) з коробкою віконного блоку , що включає в себе монтажний шов , підвіконну дошку , слив , а також облицювальні і кріпильні деталі.

Візерункове скло – листове скло , одна поверхня якого має декоративну обробку . Візерункове скло буває різних кольорів , малюнків , різної товщини , може мати різну светопропускаемость

Ущільнювальна прокладка ( ущільнювач) – пружна прокладка трубчастого або більш складного перерізу , встановлювана безперервно по всьому периметру притвору стулок і склопакета. При кільцевій установці стик прокладок повинен знаходиться у верхній частині виробу. При встановленні прокладок із стиками в кутах під 45 º стики прокладок слід зварювати або склеювати (крім прокладок , що встановлюються в штапиках )

Підсилювальний вкладиш – профільний сталевий елемент, що встановлюється у внутрішню камеру головного профілю для сприйняття експлуатаційних навантажень .

Пристрій відкидне – пристрій, що забезпечує відкидання ( відкриття) і закривання стулки ( полотна) щодо нижньої горизонтальної осі , а також її (його) фіксацію в закритому положенні.

Пристрій поворотний – пристрій, що забезпечує відкривання і закривання стулки віконного блоку (полотна балконного дверного блоку) щодо вертикальної осі , а також її (його) фіксацію в закритому положенні. Пристрій поворотно -відкидне – пристрій, що забезпечує відкривання і закривання стулки ( полотна) як щодо вертикальної , так і нижньої горизонтальної осі , а також її (його) фіксацію в закритому положенні.

Пристрій поворотно -відкидне – пристрій, що забезпечує відкривання і закривання стулки ( полотна) як щодо вертикальної , так і нижньої горизонтальної осі , а також її (його) фіксацію в закритому положенні.

Пристрій поворотний ( відкидне , поворотно -відкидне ) з функцією регульованого провітрювання – пристрій, що дозволяє додатково встановлювати і фіксувати стулку ( полотно ) на різні кути для забезпечення різних режимів провітрювання приміщення.

Пристрій поворотний ( відкидне , поворотно -відкидне ) з функцією щілинного провітрювання – пристрій, що дозволяє встановлювати і фіксувати стулку в положенні щілинного провітрювання ( вільний зазор під наплавом – не більше 10 мм) , але не забезпечує регулювання кута відкривання.

Фальц – частина поверхні профілю , утворена виступом однієї з його частин.

Фальцлюфт – відстань між стулкою і коробкою , що встановлюється виходячи з умов нормального функціонування запірних віконних приладів.

Фальшпереплетіння – самоклеючі накладні декоративні профілі, які наклеюють на скло або склопакет з двох сторін і які створюють несправжнє переплетіння в декоративних цілях.

Фільонка – виділені тонкими профільованими рамками ділянки стіни , щиток з тонких дощок , фанери або пластику , що закриває просвіт в каркасі полотна двері .

Флоат– скло – листове скло , вироблене флоат- методом , полягає в горизонтальному випуску скла на розплаві метала.

Формостійкість – властивість профілів зберігати форму під впливом експлуатаційних та інших навантажень .

Фрамуга – стулковий елемент , який має відкидне відчинення , обмежений горизонтальним імпостом і брусками коробки та призначений для провітрювання приміщення.

Фронтальний монтажний зазор – простір між коробкою СПК і поверхнею чверті ( фальшчетверті ) стінового прорізу.

Фурнітура – набір різних деталей і механізмів , які служать для відкривання та замикання вікна , забезпечуючи при цьомущільність прилягання стулки до рами.

Паз фурнітури – паз в профілі стулки , призначений для установки фурнітури.

Чверть – частина стіни зовнішнього віконного отвору , яка зменшує розмір отвору по периметру.

Ширина профілю – найбільший розмір поперечного перерізу профілю між лицьовими поверхнями ( зовнішніми поверхнями зовнішніх лицьових стінок).

Штапики ( розкладки по склу ) – добірні профілі , призначені для кріплення склопакета. Штапики допускається виготовляти з коекструдованим ущільнюючої прокладкою

Штульпової профіль ( штульп ) – накладний профіль , жорстко закріплюється на стулку і забезпечує безімпостний притвор .

Щілинне провітрювання – см.устройство поворотне з функцією щілинного провітрювання.

Експлуатаційні характеристики виробу: приведений опір теплопередачі; повітро-і водопроникність ; звукоізоляція; загальний коеф . пропускання світла; опір вітрового навантаження ; стійкості до кліматичних впливів .

Екструдер – установка, призначена для виробництва ПВХ профілів методом екструзії.

Екструзія – формування виробів шляхом видавлювання матеріалу через матрицю з отвором.

Ергономічність світлопрозорих конструкцій – загальна ступінь зручності предмета