ДВЕРІ | МІЖКІМНАТНІ ДВЕРІ |

ЗАВАНТАЖИТИ КАТАЛОГ-2019 МІЖКІМНАТНИХ ДВЕРЕЙ ОМІС

Двері ламіновані

Двері ламіновані плівкою ПВХ

Двері шпоновані

Століттями двері видозмінювалася, виготовлялася з різних матеріалів і ось вона дійшла до наших днів – красива, функціональна і довговічна.

Хто зробив її такою і яка дверна історія світу.

Природно, перші двері це не була двері в нашому звичному розумінні, це був, як не дивно, валун, великий камінь перегороджує вхід в їх оселі – печери. Важко уявити собі, скільки сил доводилося витрачати нашим предкам для того, щоб щодня відкривати і закривати таку «двері». Швидше за все, вхід у житло протягом дня був відкритий. Кам’яна двері закривалися із заходом сонця і відкривалася тільки лише на світанку.

Міжкімнатні двері так само не були схожі на сучасні. Як правило, в староєгипетських і старогрецьких будинках міжкімнатний вхід завішувати намистом, або спеціально нарізаними з тканини або шкіри смугами. Перші ознаки «дверної фурнітури» були виявлені на розкопках міста Помпеї, засипаного в 79 р. лавою. У багатих будинках цього міста використовували двері, дуже схожі по вигляду на сучасні, які вже в той час підвішувалися на петлях і мали замки.

«Фурнітура» середніх віків була представлена кованими залізними смугами, скобами і цвяхами, за допомогою яких двері кріпилися до вхідного отвору.Тисячолітня історія двері мало змінила її концептуальний зміст, як захисту від зовнішнього світу, межі між громадським і особистим, але істотно перетворила її конструктивно. Прародителька перших дерев’яних дверей для будинків є двері з сикомора, що використовувалися в Древньому Єгипті та Персії 3000 д.н. е..

Що стосується матеріалу, що служив сировиною для дверей, залізо і бронза поступово здавали свої позиції дереву. Наскільки дозволяють судити збережені до наших днів творіння видатних скульпторів і архітекторів, двері з дерева вже тоді були різноманітні по конструкції й художньому оформленню. Горіх і дуб, що славляться своєю міцністю, були і залишаються самими використовуваними деревними матеріалами, тоді як більш цінні породи дерева: клен, палісандр, груша, тик, ясен, черешня та інші були тимчасовими фаворитами в різні століття.

Далі розвиток дверей було пов’язане з вдосконаленням їх конструкції і з експериментами в області матеріалів. Так, у XVII столітті у Франції в багатих будинках стали вперше встановлювати засклені двері, а в палацах – двері з дзеркалами. У Данії з’явилися двері, що складаються з двох половинок. А в Америці в XIX столітті стали виробляти двері, що відкриваються в обидві сторони. Двадцяте століття подарувало світові велику різноманітність міжкімнатних дверей, і тепер будь-яка людина легко може знайти те, що припаде йому до душі.

У післявоєнний період відбувається збільшення виробництва дверей у ремісничих майстерень і на великих фабриках. Це повністю руйнує уявлення про індивідуальний виробництві дверей, яке раніше вважалося привілеєм майстрів-теслярів і червонодеревників. Місця людей займають машини, і пріоритетним завданням стає не якість, а кількість продукту, що випускається.

Епоха полегшених панелей зі стільниковим наповненням, воістину, стала переворотом у виробництві міжкімнатних дверей і призвела до повного розриву між ремісничим “вчора” і промисловим “завтра”. Панель з “сотами” зробила міжкімнатні двері легкій і доступній у всьому різноманітті матеріалів, а характеристики в неї залишилися набагато вище середнього. На початку 2000-х років Україна переживає розквіт ідей і технічних новинок. Безліч нових моделей різних форм і кольорів, від класики до ексклюзиву, заповнюють Український ринок виробництва міжкімнатних дверей.

Сьогодні фабрика двері ОМіС займає лідируючі позиції на Українському ринку виробництва дверей, а кількість випущених нею моделей, досягає більше 300 видів.

Двері пройшли довгий шлях перш, ніж стали такими, які вони є зараз. Але цей шлях ще не закінчений. Людина ще зможе сконструювати нові двері, абсолютно несхожі на сучасні.

sklo_omis